هنگام خواب هزارتا غلت و پیچ می‌خورید، بالشت بغل می‌کنید، پتو را کنار می‌زنید، بعد صدای وز وز پشه می‌شنوید، پتو را روی سرتان می‌کشید تا پشه‌ی لعنتی دست از سر کچل‌تان بردارد. روی شکم، روی پهلو، طاق باز… هیچ کدام جواب نمی‌دهد، تصمیم می‌گیرید که دست‌تان را بگذارید زیر بالشت، با صورت در بالشت می‌روید، یکم ریلکس می‌شوید… چشمان‌تان گرم می‌شود… خرررررر پف، خرررررر پف…

…اهو اهو، با سرفه بیدار می‌شوید، آب می‌خورید و نگاهی به ساعت می‌اندازید، تنها ۱۵ دقیقه گذشته!!! وااااای!! تازه با خودتان فکر می‌کنید که شاید امشب موقعیت مناسبی برای تغییر حالت خوابیدن نبود.. به حالت همیشگی در می‌آیید و هنوز به گوسفند چهارم پنجم نرسیده، در دربار پادشاه هفتم هستید!

 

_post_sleep

۱-حالت جنینی

کسانی هستند که پاهای‌شان را درون شکم جمع می‌کنند.

baby-in-womb

این افراد در ظاهر قوی و محکم، اما در باطن حساس هستند. این افراد در برخورد اول خجالتی و کمرو هستند، اما زود خودمانی می‌شوند. این حالت خوابیدن یکی از متداول‌ترین حالت‌ها است، که ۴۱% از ۱۰۰۰ نفری که در مطالعه شرکت کردند، این مدلی می‌خوابیدند. زنان بیش از ۲ برابر مردان در این حالت می‌خوابند.

۲- حالت چوب خشکی

دراز کشیدن با هر دو دست در کنار بدن، دقیقا مانند چوب خشک.

red-oak-log-2

این افراد زندگی را سخت نمی‌گیرند و اجتماعی هستند. عاشق بودن در جمع هستند و به غریبه‌ها  اعتماد می‌کنند. اما ممکن است یکم ساده لوح باشند.

۳- حالت مشتاق!

دراز کشیدن به پهلو با هر دو دست به سمت جلو، که انگار با آغوش گشوده مشتاق گرفتن چیزی هستند!

cat-yearning-for-the-mouse-photos-1

این افراد طبیعت گشاده‌رویی دارند، اما بعضی اوقات هم که روی دنده‌ی لج بیفتند، شکاک و بدبین هستند. این افراد دیر تصمیم می‌گیرند، اما وقتی که دیگر عزم‌شان را جزم کنند، آسمان هم به زمین بیاید تصمیم‌شان را تغییر نمی‌دهند.

۴- حالت سرباز

طاق باز دراز کشیدن با دست‌ها در کنار بدن، مانند سرباز خبردار!

maxresdefault

این افراد که احتمالا بعد از دوران سربازی به این حالت می‌خوابند (!)، مانند یک سرباز نمونه، اغلب افرادی آرام و کم حرف هستند. زیاد از سروصدا و شلوغ کاری خوش‌شان نمی‌آید، اما نسبت به دیگران و حتی خودشان سخت‌گیر هستند و هر چیزی راضی نمی‌شوند.

۵- حالت دَمَر

خوابیدن روی شکم و بغل کردن بالشت، با گردن چرخانده به یک سمت!

activities-Free_Fall_Simulator_Experience-51366123908

اغلب آدم‌های اجتماعی و رفیق بازی هستند، اما بعضی اوقات عصبی و نازک نارنجی می‌شوند که اصلا میانه‌ی خوبی با انتقاد و یا شرایط بحرانی ندارند.

۶- حالت ستاره‌ی دریایی

خوابیدن به پشت با دست و پاهای باز، مثل پاتریک در باب اسفنجی!

6805217-patrick-star

این دسته افراد دوستان خوبی بدست می‌آورند چرا که همیشه آماده‌ی گوش دادن و کمک کردن به دیگران هستند. اما کلا دوست ندارند مرکز توجه باشند. برعکس پاتریک!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *